Cetrum gimnazjalisty

::KAMPANIA WYBORCZA::

Zbliżają się wybory do samorządu w Twojej szkole. Może i ty chciałbyś wziąć w nich udział. Wprowadzić w życie szkoły swoje pomysły, zostawić po sobie ślad, umilić życie w szkole sobie i rówieśnikom. Kampania musi być dobrze opracowana, by przyniosła oczekiwany sukces. Pierwszym punktem kampanii jest przemówienia. Nie może one być zbyt długie i nudne. Wtedy nikt nie będzie chciał go słuchać. Najlepiej o opinię spytaj kolegę/koleżankę. Gdy występ zainteresuje słuchaczy na pewno zostaniesz zapamiętany. A oto właśnie nam chodzi! Pamiętaj, by nigdy nie obiecywać czegoś, czego nie możesz spełnić. Nie obiecuj także za wiele, ponieważ uczniowie Ci nie zaufają. Ważna jest też reklama, czyli plakaty, ulotki itp. Powinieneś wykonać około 3 plakaty (A2/A1), 4 plakaty (A3) oraz w zależności od liczby uczniów w Twojej szkole ulotki. Ciekawym pomysłem jest wykonanie mini flag. Wystarczy kartkę (15cmx7cm) z tekstem reklamy przykleić do długiej wykałaczki. Innym typem autoreklamy jest rozwieszanie/rozdawanie balonów z tekstem reklamy napisanym markerem. Niezawodną reklamą będzie wykonanie transparentu. Na płótnie piszemy imię i nazwisko, numer kandydującego, hasło wyborcze i mocujemy np. do drewnianych listew. Transparent z pewnością zwróci uwagę wielu uczniów. Więcej pomysłów na ciekawą kampanię możecie znaleźć w Waszych głowach.

Powodzenia!